Maak de oversteek naar levensreddende zorg mogelijk
Op 15 en 16 augustus heeft arts Athuman uit Tanzania uw hulp hard nodig tijdens de MIVA-kerkcollecte: “Hier op de eilanden in het Victoriameer sterven onnodig veel mensen puur door gebrek aan vervoer.”
Een ambulanceboot om levens te redden
Arts Athuman is vaak machteloos: “Kortgeleden was het weer raak: de hoogzwangere Damali was onwel en ik moest haar met spoed doorverwijzen naar het ziekenhuis op het vasteland. Maar ze had geen geld voor de oversteek. Terwijl ze het bedrag probeerde te verzamelen, verslechterde haar toestand en overleden zij en haar baby.” Dit soort sterfgevallen zijn geen uitzondering. Dat mogen we toch niet laten gebeuren? Met de MIVA-collecte zorgt u ervoor dat het eiland een ambulanceboot krijgt. Zo helpt u hem levens te redden.
Maak jij de oversteek naar levensreddende zorg mogelijk?
Hoe kunt u helpen?
U kunt Athuman helpen bij de jaarlijkse MIVA-collecte in uw kerk door uw bezoekers te informeren over zijn levensreddende werk. Daarvoor kunt u de speciale collectematerialen gebruiken en activiteiten organiseren.
Elke parochie heeft in april een brief met informatie over het collectepakket ontvangen. Heeft u geen wijziging aan ons doorgegeven, dan ontvangt u het aantal materialen zoals vermeld in de brief. Deze kunt u begin juni verwachten.
Download de collectematerialen
Hieronder kunt u ook alle materialen voor uw collecte downloaden:
- Plaats het campagneartikel en -beeld in uw parochieblad
- download het korte campagneartikel of lange campagneartikel
- download het campagnebeeld
- Hang posters op in uw parochie
- download de collecteposter
- Deel folders uit over het levensreddende werk van Athuman
- Download de folder
- Laat de PowerPoint-presentatie met foto’s en een link naar de mini-documentaire van Athuman zien tijdens vieringen in de kerk
- download de PowerPoint-presentatie inclusief mini-docu – begin juni online
- Gebruik de liturgische suggesties tijdens de vieringen
- download de liturgische suggesties
- Maak een ‘donatietafeltje’ met al het collectemateriaal en vraag uw bezoekers om een donatie te doen
- download de QR-code om via internet te doneren
- voorbeeld donatietafel – begin juni online
Suggesties voor activiteiten
Bootjesrace
Organiseer op een brede sloot, plas of meer een bootjes- of badeendjes-race. Deelnemers adopteren een bootje of badeendje tegen betaling. Het winnende bootje krijgt een kleine prijs. De opbrengsten gaan naar MIVA. Laat deelnemers eventueel vooraf hun eigen bootje knutselen van restmateriaal (bijvoorbeeld melkpakken of piepschuim, een satéprikker en papier). Organiseer hier een korte workshop omheen; de deelnamebijdrage doneer je aan MIVA.
Sponsorwandeling of sponsor-fietstocht “De weg naar zorg”
Organiseer samen een sponsorwandeling of fietstocht in de eigen buurt. Een mooie en toegankelijke manier om jong en oud in beweging te brengen én geld in te zamelen voor de MIVA-collecte. Deelnemers laten zich sponsoren per gelopen of gefietste kilometer óf met een vast bedrag. Kies een route die past bij ieders mogelijkheden (bijvoorbeeld 3, 5 of 10 km). De volledige opbrengst gaat naar MIVA.
Sta onderweg stil bij wat het betekent als zorg ver weg is. Vertel dat inwoners van de eilanden van Ukerewe vaak uren moeten wachten op vervoer naar een medische post. Elke afgelegde kilometer staat symbool voor hun moeilijke weg naar hulp. Start en finish samen, eventueel met koffie of limonade na afloop.
Alvast héél hartelijk bedankt voor het aanbevelen van de MIVA-collecte én voor uw steun aan Athuman en de eilandbewoners.