Philip met fiets en telefoon met zonne-oplader

De grote impact van 1 fiets en 1 telefoon

16 juni 2026
  • Deel deze pagina

Philip brengt levensreddende zorg naar kinderen met een handicap

Philip is een boer met een ontzettend groot hart. Naast zijn werk op het land zet hij vrijwel al zijn tijd en energie in om kinderen met een beperking te helpen. Kinderen die anders nooit hulp zouden krijgen. Hij bereikte ‘zijn’ kinderen lopend, op zijn slippers. Ze wonen verspreid over verschillende dorpen die soms wel 10 kilometer uit elkaar liggen. Hij kon daarom maar 5 kinderen per week bezoeken voor therapie en ondersteuning. Zonder vervoer kwam hulp soms zelfs te laat. Zo verloor Philip al een jongen onder zijn hoede.

Philip en Nakai

Meer kinderen bereikt en minder levensgevaar

Philip is een van de 30 veldwerkers die zich met hart en ziel inzetten om kwetsbare kinderen in afgelegen gebieden hulp te bieden. Zij ontvingen allemaal een telefoon met zonneoplader en een fiets. Met een fiets kan Philip elk kind wekelijks bezoeken en veel meer kinderen bereiken. Dit maakt de therapie en ondersteuning die hij biedt veel effectiever. Met de telefoon kan hij met artsen overleggen om betere zorg te bieden, of noodhulp in te schakelen. Daarnaast kunnen hij en zijn collega’s foto’s en informatie van patiënten met een arts delen, zodat deze op afstand kan beoordelen wat er moet gebeuren. Met een zonneoplader kan de telefoon overal en altijd worden opgeladen, ook als er geen stroom is.

Grote bijdrage aan een beter leven

Philip: “Ik ben zeer dankbaar dat MIVA ons heeft ondersteund met fietsen en telefoons. Ik kan nu 4 tot 5 kinderen per dag bereiken. De telefoon heeft de communicatie met ouders en verzorgers verbeterd. Ik bel nu van tevoren om te vragen of de familie thuis is, zodat ik niet voor niks kom. Deze middelen zullen een grote bijdrage leveren aan het leven van kinderen met een handicap. En ze maken mijn werk een stuk makkelijker.”

  • Deel deze pagina

Meer nieuws

Philip te voet

“Het zijn kleine dingen waar je een enorm verschil mee kan maken”

Lees meer

Dag van de Vrijwilliger: dankbaar voor jullie impact!

Lees meer
MIVA auto's in India

De zusters van Gomini village

Lees meer

Wil je niets missen?

Meld je aan voor de nieuwsbrief en blijf op de hoogte.

Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.